Kto mi poleci dobrego tłumacza rumuńskiego ?

Kto mi poleci dobrego tłumacza rumuńskiego ?

Cześć.

Jestem na etapie końcowym mojej debiutanckiej książki. Jej fabuła toczy się w Bukareszcie, stolicy Rumunii. Wpadałam na pomysł, żeby ją przełożyć.
Który tłumacz języka rumuńskiego może mi w tym pomóc?

elaela00

Posty: 13

 
W Polsce jest przesyt osób ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego, brakuje ale specjalistów od rumuńskiego czy chorwackiego. Dlatego też tłumacz języka rumuńskiego w naszym kraju ma tak wiele pracy.

Przykładem może być http://www.tlumaczeniarumunski.pl, gdzie ja zlecam swoje przekłady.

Babeczka

Posty: 22

 
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dobry tłumacz rumuński musi kochać to, co robi. Powinien także mieć szerokie zainteresowania. Nie wyobrażam sobie bowiem zlecenia przekładu tekstu o zwierzętach komuś, kto nie ma o tych stworzeniach zielonego pojęcia. Dlatego też przed wyborem usługodawcy, dużo rozmawiam.

upierdos45

Posty: 22

 
Moja siostra od podstawówki chodziła na dodatkowe zajęcia z nauki francuskiego. W szkole średniej zajarała się rumuńskim. W tym kierunku zrobiła też sobie studia. Dzisiaj pracuje jako tłumacz języka rumuńskiego i radzi sobie całkiem nieźle. Cały czas powtarza, że rumuński to jeden z łatwiejszych języków.

Darek

Posty: 23

 
Zainteresowanie Rumunią jest widoczne od czasu wstąpienia jej do Unii Europejskiej. Myślę, że to idealny moment na start dla początkującego tłumacza języka rumuńskiego.

Odi

Posty: 17

 
Jeśli o to pytasz, to tłumaczy rumuńskiego w warszawie nie brakuje. To przecież stolica naszego państwa i popyt na takie usługi jest duży. Tam przecież mieszka najwięcej osób, a ponadto to właśnie w Warszawie swoje siedziby mają ambasady i najwyższe urzędy.

E-GOista

Posty: 22