pompy ciepła

pompy ciepła

Jakie pompy ciepła uważacie za najbardziej energooszczędne? Chodzi mi o rodzaj, ale też przydałyby mi się wskazówki, gdzie zlecić taki montaż, może nawet z dofinansowaniem w tym popularnym programie „Czyste Powietrze”?

Jasio234

Posty: 1

 
Prawidłowy montaż przy gruntowych pompach to gwarancja wysokiej jakości działania, praktycznie braków serwisowych. Z tego powodu musisz uwzględnić autoryzację producenta i tak oceniać wykonawców.

Uleczek4

Posty: 2

 
Do budownictwa pasywnego powiedziałbym tylko technologie OZE, bo jak to sobie inaczej wyobrażasz? Porównaj sobie też współczynnik wykorzystywania energii odnawialnej w różnych technologiach.

Dzidzia

Posty: 6

 
Redukcja CO2 to może być nawet czynnik kluczowy przy budowach w przyszłości, więc już lepiej dzisiaj o to zadbać, żeby nie bujać się z modernizacją.

Olipet56

Posty: 2

 
Wysoką moc (tym samym niższe koszty ogrzewania nieruchomości) masz w gruntowych pompach ciepła. Jak rozmawiałem z moimi instalatorami http://www.energodom.com.pl/ to stwierdzili, że trwałość spokojnie kilkadziesiąt lat. Oni tam dobrze Ci ocenią, czy akurat pompa wystarczy na Twoje potrzeby. To bardzo ważna sprawa, bo jak moc pompy nie wystarczy to trzeba niestety trochę rzeczy dodawać, chociażby odwierty, ale to już wyższa szkoła jazdy. Najlepiej od razu inwestować w optymalną pompę, wszystko posprawdzać na etapie projektowym.

Miki789

Posty: 5

 
Dobrze oceń moc pompy ciepła, bo sporo ludzi tutaj popełnia błąd, a później muszą czymś uzupełniać.

mario72k

Posty: 4